| pix a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste metode naturale eficiente de indepartare a punctelor negre! Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| katerina96 a răspuns:

Lamaia face minuni in toate privintele. tai o felie si dai cu ea pe toata fata, atentie la ochi ca ustura:* in fiecare zi
Castravetele iar face minuni, raziun castravete si iti fac ca o masca, o data la 2-3 zile
Malaiul scoate punctele negre:* umezesti fata iar apoi te freci cu malai:* o sa vezi k o sa ai o fata imaculata:* cu malai de poti da o data pe saptamana, este foarte concentrat:*
funda?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Peeling abraziv în fiecare săptămână din mălai și zaț de cafea, ori mălai și zeamă de portocale.
Masează zona respectivă timp de 3-5 minute, după care clătește cu apă fierbinte.
Baftă!

| KellyGreen a răspuns:

Nu incerca sa iti faci benzi pentru. puncte negre in casa cum ti'a spus @MaraMărr pentru ca nu au nici un efect si daca au punctele negre apar garantat intr-o saptamana inapoi. Du'te la farmacie si cumpara plasturi speciali pentru puncte negre, costa in jur de 10- 15 ron si indeparteaza foarte bine punctele negre.

| MaraMărr a răspuns:

Http://lifeasmee.wordpress.com/......ntru-pori/
Incearca asta.Sigur te va ajuta si eu am incercat si a functionat. :)

| danafatu a răspuns:

Ma amuza foarte mult comentariile de mai jos -leacuri babestilaughing Mai, punctele negre trebuiesc scoase daca nu ai si acnee (in cazul ala, se da tratament de la dermatolog). Fa o baie cu aburi si apoi scoate-le mecanic. Iti recomand si produsele de curatare din gama clearskin pentru puncte negre de la Avon. Bafta!

| mindfuckmaster a răspuns:

Pune extract de Belladona dimineata si inainte de culcare. Vei avea rezultate imediate. O metoda chimica ar fi folosirea cianoferatilor sau a acizilor slabi cum ar fi H2SO4(sulfuric) sau H2PO3(phosforic)

Succes