| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt ciorbele cele mai sanatoase/bogate in vitamine etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alea de la tara cu gust ciudat cele mai bune, mie imi placea cum gatea bunicamea de la oras dar acum incepe sa faca mancare mai slaba in proprietati ca i se duc anii

| ColorPage a răspuns (pentru mgtow):

Nu anii bunicei sunt de vina, ci calitatea slaba a ingredientelor din comert.

| GdX a răspuns:

Ciorbele de legume sunt bogate in vitamine. Sunt retete destule pe internet. Dar vezi ca mori de foame cu ciorba de legume.

| RobertMoon a răspuns:

Supele crema în general, ciorbele nu sunt bune, au bors care face rău florei intestinale, eu n-am mai mâncat ciorba de 2 ani. Îți recomand de asemenea și legume crude, după cum știi prin fierbere sau gătire termică se duc mare parte din vitamine.