| shaka a întrebat:

Care sunt consecinţele poluării asupra sănătăţii oamenilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Poluarea are cele mai grave consecinte asupra noastra.Ne place sau nu,suntem fiinte biologice care nu pot supravietuii deconectate de la natura. Poluare nu inseamna neaparat boli,ci mult mai mult de atat. Poluarea mediului face ca organismele sa nu se mai reproduca la cote normale, iar distrugerea mediului elimina specii de plante si animale folositoare noua si afecteaza calitatea aerului, taierile padurilor produc efecte grave in atmosfera.Iar omul resimte asta prin boli ale plamanilor, diabetul, boli genetice...etc.
Te salut,
Adrian!

| Gabi_Cristea_1995 a răspuns:

Destul de grave, docammtata nu ai de ce sa te speri, doar ca nu exista nici macar 1 fruct nepoluat ...si nu exagerez e in aer ..doar in laborator is normale...dar cu apa nu e are legatura, se genereaza continu in schimb petrolul e deja dus.