| Andrei21000000000000000000000000 a întrebat:

Care sunt efectele benefice al cimbrisorului(ceai de cimbrisor)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.blog.farmacianaturii.ro/......l-naturii/
Pa, pa.

| Mihaela1964 a răspuns:

Sedativ usor, digestiv, detoxifian.

| Royyals a răspuns:

Ceaiul de cimbrisor are,in primul rand, calitati expectorante, de aceea este un remediu indicat in tratamentul tusei convulsive, in bronsite, astme si alte afectiuni ale cailor respiratorii.De asemenea, ceaiul de cimbrisor are un efect benefic in tratamentul anemiei si in detoxifiere.