| 566878 a întrebat:

A fost cineva la salina? Daca da, a simtit efectele benefice ale acesteia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Salut. Eu am mers la salina de la slanic-prahova. A fost super ..am stat cateva ore si mi se simtea cum aerul acela imi desfunda caile aeriene si simteam ceva in gat de la sarea aceea, iar daca alergam nu oboseam prea repede si puteam sa respir mai usor. Mentionez ca eu am avut si astm bronsic, acum am astm alergic si mi-a facut foarte bine.

Ai grija, caci e cam frig ..desi acum, temperaturile sunt mia mici, iar acolo unde-am fost erau 12 grade constant.O zi buna!

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna! Eu am fost! Parca toate bolile mele s-au vindecat cand am intrat! Pa!

| AnKa76 a răspuns:

Nu se vad asa repede dar sunt EFECTE bune incat corpul le simte, si vei vedea ce se va intampla.Parca te vindeci batand din palme big grin. Bafta! funda?

| adeia a răspuns:

Efectele nu se vad cu ochiul liber dar organismul uman le resimte.si trebuie mers constant.e f bun pentru cei cu probleme respiratorii, plamani.

| 566878 explică (pentru adeia):

Cate zile consecutiv trebuie sa merg?

| adeia a răspuns (pentru 566878):

Nust,depinde de ce ai sau care e moticul pentru care vrei sa mergi la salina.eu ma duceam o data pe sapt si nu eram bolnava.dar tu iti poti face un program de cum ai timp.cel putin in salina care ma duceam eu era amenajata camera de joaca pentru copii, erau aduse diferite jocuri pentru adulti avea bar, spatii de urmarit programe tv, m multe, aveai ce face era chiar super relaxant si nici scump nu era.

| 566878 explică (pentru adeia):

Eu am probleme, o rinita cronica destul de neplacuta