| Victoria18 a întrebat:

Care sunt motivele pentru care te-ar putea durea piciorul(muschii)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Efort fizic intens, febra musculara, gripa, intindere musculara...etc

| kar1GaNNN a răspuns:

Presiunea atmosfera ar fi un motiv.
Cand se schimba vremea brusc din frig in cald sau cand ploua toată ziua și e umezeala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crampe musculare, febra musculara
Lezarea nervilor de la picior
Boli autoimune
Poate sa fie si din cauza coloanei vertebrale (lombosciatica, hernia de disc )

| AlexSalling a răspuns:

Febra musculara. Si eu am avut cand eram la scoala. Nu puteam sa fac sport nici daca ma obliga-i.

| AwGenetix a răspuns:

Hmm..atat de multe motive. fie de natura fizica (lovituri, entorse, tendinite, vene rasucite) fie de natura chimica(hemoleucograma, transaminaze crescute, etc.)

ar mai fi o varianta reumatoida, mai mult osos, dar poate fi o durere nelocalizata si cu difuzare.

cum spuneam. prea multe motive.

| Ensiferum a răspuns:

Artrefierea muschilo(lipsa miscare), febra musculara, reumatism, etc.

| Kawaii123 a răspuns:

Febra musculara, intindere

P.S. Intinderea e foarte naspa, mama a avut la mana mai demult si aproape ca nu o mai putea misca (o durea tare).

| billyșorr a răspuns:

Intindere sau febra musculară

| Pierdutaprintrestele a răspuns:

Febra musculara ai alergat sau ai depus efirt foarte mult.

| Pierdutaprintrestele a răspuns:

Febra musculara ai alergat sau ai depus eforturi prea mari.