| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt sansele ca atunci cand esti insarcinata sa apara complicatii si sa mori tu, ori copilul sau mai rau, amandoi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cand mama este bolnava grav/cand se imbolnaveste si nu se trateaza...
De aceea sunt recomandate analizele inainte de sarcina si in timpul sarcinei...
Ce te-a determinat sa te gandesti la asa ceva?
O zi buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta se intampla atunci cand mama este bolnava. De aceea inainte de a concepe un copil, trebuie sa faca analizele de rigoare. NU concepi un copil daca esti bolnava. A doua la mana este ca in timpul sarcinii mama sa se pastreze. Nu stai in frig, nu faci efort, nu bei cafea in exces, nu fumezi(!), controale regulate la medic spre a monotoriza fatu. NU iei niciun fel de pastile fara parerea medicului. Ar mai fi cateva dar nu imi vine acum in minte.