| perusita a întrebat:

Care sunt sansele sa ramai insarcinata cand esti pe stop? curiozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sansele sunt minime sa ramai insarcinata cand esti pe stop

| korynna_4355 a răspuns:

Buna,sansele sunt minime aproape inexistente dar nu este bine deoarece esti mult mai deschisa la infectii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă nu eşti pregătită să rămâi însărcinată, ar fi bine să acorzi o atenţie sporită mijloacelor contraceptive pe care le foloseşti, deoarece posibilitatea de a rămâne însărcinată există oricând.
În cazul în care alegi sa faci sex neprotejat chiar şi când eşti la menstruaţie, trebuie să ştii că în această perioadă eşti mult mai expusă infecţiilor, iar partenerul tău se poate îmbolnăvi şi el. În ceea ce priveşte probabilitatea de a rămâne însărcinată când eşti pe ciclu, aceasta există, chiar dacă este foarte mică. În mod normal ovulul se elimină odată cu ţesutul menstrual în primele zile, ceea ce înseamnă că după nu mai poţi rămâne, însă există şi cazuri în care ovulul se elimină abia în ultima zi de menstruaţie, aşadar şansele de a rămâne când eşti pe ciclu sunt maxime.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de mari. mai bine intreaba medicul.

| SefaTa97 a răspuns:

Sunt sanse, dar putine.

| Jackul336 a răspuns:

Nu exista sanse atunci

| Maddutzakiss a răspuns:

Buna se spune ca atunci cand esti pe stop nu ramai insarcinata deloc dar eu am citit niste documentare pe net de unde am aflat ca este totusi posibil sa ramai insarcinata nu stiu sigur si de aceea eu ma protejez si atunci cand sunt pe stop

| VelvetLight a răspuns:

Foarte putine happy