| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt simptomele de sarcina si la cat timp dupa actul sexual apar?
Cand un doctot isi poate da seama de sexul copilului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Simptomele de sarcină apar din a 2-a lună de sarcină.
Primul simptom de sarcină este întârzierea/LIPSA menstruaţiei ( dacă nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Vezi alte 15 semne & simptome de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Pentru a se depista o sarcină se pot face ( acasă ) 2 teste de sarcină ( pe bază de urină ), sau un test de sânge HCG ( la medic/laborator ), ori o ecografie ( la ginecolog ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Iti explica totul in DETALIU aici,
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html
Te pup!

| bebeusha123 a răspuns:

Simptomele de sarcina difera de la pers la persoana,in general sunt varsaturile, stari de greata, ameteli, dureri de cap, in jur de 1-2 luni de la contactul sexual apar aceste simptome(in cazul in care esti insarcinata) sexul copilului se poate observa in jurul lunii a 5-a depinde si de cat de repede se dezvolta copilul, sper ca te-am ajutat