| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt simptomele leucemiei?

eu am urmatoarele simptome, putina oboseala, tuse de vreo 2 luni,am avut dureri toracice dr au trecut, mei foarte frica stau cu gandu asta de cateva saptamana, vanatai spontane nu am febra nu am, am cteodata frisoane mici, si parca transpiratia este rece, piele rece umeda va rog este de la plamani sau leucemi mie foarte fricaCare sunt simptomele leucemiei?

eu am urmatoarele simptome, putina oboseala, tuse de vreo 2 luni,am avut dureri toracice dr au trecut,mei foarte frica stau cu gandu asta de cateva saptamana, vanatai spontane nu am febra nu am, am cteodata frisoane mici, si parca transpiratia este rece, piele rece umeda va rog este de la plamani sau leucemi mie foarte frica,va rog raspundeti cat mai multi, astea sunt simptomele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Christina a răspuns:

Mergi la medic si scapi de stres daca ai sau nu leucemie, iti face niste analize si atunci stii sigur, nu te mai stresezi atat.
O zi frumoasa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Imi mai spun odata, in loc sa pui 89 intrebari pe TPU despre leucemie te duci si iti faci niste analize sin in 24 ore ai raspunsul.

| lumy4u a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi cat mai repede la medic, nimeni nu iti poate spune ce ai aici, doar daca spui ce simptome ai, trebuie sa te vada un medic neaparat.multa sanatate

| roxaa15 a răspuns:

Du-te la medic, aici poti primi unele indicii dar neavizate. Daca Doamne fereste ai leucemie nu te vindeci si nici nu vei primi un diagnostic pe net.http://www.romedic.ro/leucemia/semne-si-simptome aici poti citi, dar oricum multe simptome pot fi confundate/ comune cu alte boli.Multa sanatate

| Ionicutza a răspuns:

Nu te panica! Stresul este un factor care agraveaza boala. http://www.romedic.ro/leucemia/semne-si-simptome.Uite, aici vei gasi ce te intereseaza! Sper ca te-am ajutat!