| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani nu fumez nu beau si nu am fost cazuri in neam
am o tuse de vreo 2 luni si acum parca a inceput sa fie transpiratia rece, mi-e frica sa nu fie leucemie, am mai avut dureri in spatele sternului piept etc dar au trecut va rog raspundeti deci am frisoane mici cand e cald si pielea e rece umeda va rog mi-e frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poate sa fie o pneumonie interstitiala. Fugi la doctor nu este de glumit.

| Cosminovici18 a răspuns:

Mergi la medic

| DimLight a răspuns:

Du-te la medic, cel mai probabil ai altceva. stii si tu ca daca umbli pe net rezultatele te duc mai mereu la concluzia ca ai cancer laughing

| Chio9 a răspuns:

Apucate de beut si de fumat.

E doar in imaginatia ta.

Si prin imaginatie iti poti induce o boala, cum de asemenea tot prin imaginatie poti trata o boala.

Glumea cu beutu si fumatu, stai linistit nu ai nimic e din cauza verii. Si pe mine ma iau calduri si apoi frisoane si am pielea umeda si etc.

Pentru linistea ta, poti merge la medic.

Sanatate!

| andrey663 a răspuns:

Factorii de risc pentru leucemie sunt:
- tratamentele de chimioterapie (utilizate în tratamentul cancerului)
- expunerea la o serie de radiații sau substanțe chimice la locul de muncă
- fumatul.
Majoritatea oamenilor cu această afecțiune nu au acești factori de risc. Leucemia nu se transmite de obicei genetic, dar există rare cazuri în ceea ce privește leucemia limfatică cronică. Sper ca te-am ajutat.

| adrian873 a răspuns:

Mergi la medic

| Iamal a răspuns:

Leucemia nu se manifesta de obicei decat in ultimele 3 luni...ai o raceala posibil bronsita consulta un doctor si tu altfel poate sa devina mai grav

| Alexx0201 a răspuns:

Salut eu am 12 ani si joc fotbal si cand transpir cate odata am transpiratia rece dar nu tusesc si n-am frisoane nu stiu ce s-ar putea intampla poti sa te duci la un spital sa-ti faci un control

| Alexx0201 a răspuns:

Poti vorbi cu mama ta sa mergi la control