| AndreiXHXHX a întrebat:

Care sunt simptomele lipsei de vitamine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonim_4396 a răspuns (pentru danbnz):

Ok., am citit articolul Dar practic nu inveti nimic din el
Simptomele pot fi foarte diverse, de multe ori poate asociate/amestecate cu alte afectiuni.
Asa ca Daca nu ai o dieta echilibrata nu strica sa bagi cate o vitamina. Eu folosesc A, B, C, D, Magneziu, Insa nu chiar zilnic asa sa zicem iau cate o pastila/ tableta efervescenta de

| ancaval a răspuns:

Palpitații, oboseală, dureri de cap, somnolență, amețeli, nu te poți concentra, supărare, piele rece, senzație de frig, apar diferite afecțiuni cauzate de carența unor vitamine, etc.