| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt urmarile inlaturarii glandei tiroide?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa inlaturarea glandei tiroide, vei primi tratament toata viata cu inlocuitori de hormoni tiroidieni care vor realiza o substitutie foarte buna, asa incat vei duce o viata normala.
Monica Claudia, carcinomul papilar de tiroida se vindeca in anumite stadii prin tiroidectomie totala. Stii vreun tratament naturist care sa vindece cancerul?

2 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

De ce sa inlaturi glanda tiroida cand problema ta poate fi rezolvata cu remedii naturiste-aloe vera, detalii la www.caraghiaur.ro

http://www.sfatulmedicului.ro/index_medical/noduli_glanda_tiroida_1058.html
http://www.cnaa.md/thesis/4844/
sunt toate site-uri care te indrumeaza pentru tiroida

April
| April a răspuns:

Dependenta de tratamentul cu hormoni tiroidieni.