Castile pentru PC sunt periculoase pentru auz? Deci nu alea de la telefon,ci cele mari ce stau practic pe ureche. Eu mereu ma joc,ascult muzica, ma uit la filme cu ele si n-am patit sa ma doara urechile.
P.S. Am casti C.H.R.O.M.E

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate castile sunt periculoase pentru auz, dar cele on sau over ear sunt cele mai periculoase. Recomand utilizarea lor la volum redus, mai ales daca au izolarea sumetului exterior destul de buna. Recomand casti open-backed pentru a nu iti incarca timpanele doar cu sunetul calculatorului sau al telefonului.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Sunt periculoase legat direct de nivelul sonorului. Tendinţa de a asculta pasaje muzicale la nivel forte va afecta în timp nervul auditiv.