| pdannysan13 a întrebat:

Cat castiga in media un medic de medicina muncii?
Si se poate pleca in strainatate cu specializarea acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anna0111 a răspuns:

Un medic, in tara noastra castiga aproximativ peste 700 euro. In schimb, in strainatate se castiga peste 2000 euro. De asta, Romania ramane fara medici!