| anonim_4396 a întrebat:

Cât costă eliminarea unei alunițe? Ați trecut prin asta vreodată? Poate fi eliminată indiferent de zona? Riscurile sunt mari?

Fundiță, mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca mergi la o policlinica privata astea sunt preturile:
-100 de lei consultația
-350 de lei excizia (îndepărtarea chirurgicală a unei alunițe – preț în funcție de diametru)
-158 de lei biopsia aluniței îndepărtate.
Această procedură nu este dureroasă deloc. Deci poți merge cu încredere să optezi pentru îndepărtarea chirurgicală a alunițelor din aproape toate locurile.