| WhatABeautifulDay a întrebat:

Cat costa eliminarea unei alunite cu laserul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Eu chiar ieri am facut excizie de alunita, m-a costat 250 lei cu tot cu consult (dar nu este sigur) factorii care pot influenta sunt tipul alunitei zona acesteia etc.
Daca ti-o trimite si la biopsie iti va lua inca 150 lei.
Recomand aceasta clinica http://www.cutismed.ro/ daca esti din Bucuresti.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde cat de mare e. In jur de 400 lei.

| liv006 a răspuns:

Costul procedurii unei excizii sau a eliminarii unei alunite se face in functie de diagnostic, de tratament si daca esti asigurata sau nu. In general, preturile sunt cuprinse intre 50 si 300 de lei/leziune si pot ajunge pana la 2.000 lei, in functie de complexitatea interventiei.