Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

S-a operat cineva de alunite cu laserul? Ma intereseaza marimea cicatricilor. Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| weirdfirefly00 a răspuns:

Daca este o alunita mai mare si are o forma/culoare ciudata cred ca e important sa mergi la un medic bun si cred ca e recomandat sa faca si o biopsie la alunita, sa nu fie precanceroasa sau ceva. Nu vreau sa te sperii dar asa parca am auzit chiar de la un medic histopatolog. Mereu preventia este importanta.

| marianflorinn a răspuns (pentru weirdfirefly00):

Crede-ma ca asta stiu cel mai bine..si merg odata la 6 luni la dermatolog..mersi ca te ingrijorezi pentru. mine dar nu asta era intrebareastraight face

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Depinde de adancimea alunitelor. Fii atent si fa analize cu grija inainte sa te decizi la o astfel de solutie medicala. Daca esti din Bucuresti iti recomand cu incredere sectia de chirurgie platica si reparatorie de la spitalul militar.

| marianflorinn a răspuns (pentru Anca_Lazar_1989):

Sunt din Bv, am facut acum 2 ani operatie chirurgicala si mi-au ramas cicatrici cam mari..de aia intrebam