| mirunette a întrebat:

Cat costa o albire de dinti surori mele ii trebuie urgent de aceea poarta o proteza si daca stiti sa-mi spuneti si o clinica buna din moldova sau jud vaslui

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Sunt destul de costisitoare, si nu foarte bune aceste albiri de dinti.
Atentie la efectele secundare

Metodele de albire a dintilor ne aduc albul mult visat, venituri frumoase cabinetelor stomatologice, dar in timp aduc si probleme dentare pacientilor. Acestea au si efecte secundare neplacute sau contraindicatii.

„Spre exemplu, daca aveti gingiile sau dintii sensibili sau suferiti de afectiuni serioase la nivelul gurii, cu exceptia periajului cu paste speciale, nici o alta metoda nu va este indicata. De asemenea, femeilor
insarcinate le este strict interzis sa foloseasca vreo metoda agresiva de albire a dintilor", spune dr. Gabriela Stefan.

Dintre efectele secundare, mai pot fi enumerate: dureri de dinti si gingii, distrugerea smaltului si/sau a radacinii dintilor, rani, alergii si iritatii. Aparitia oricarui efect din cele enumerate aduce cu sine intreruperea imediata a tratamentului si vizita la dentist.

„Cel mai bine si mai sigur
este sa nu se foloseasca metode de albire, ci sa se practice un periaj riguros care sa produca si un masaj gingival. De asemenea, trebuie sa se evite bauturile de tip cola, medicamentele, nicotina, unele droguri care pot modifica culoarea dentinei si implicit a dintelui. Si este indicata realizarea din 6 in 6 luni a unui periaj profesional facut in cabinetul stomatologic", incheie dr. Gabriela Stefan
Mai multe pe http://www.ziaruldeiasi.ro/......tra~ni4599

3 răspunsuri:
| Ilusion :X a răspuns:

8 Milioane.
Da! VenventDental --> Cea mai buna!

Sper sa iti fie de foloshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul stomatolog (prof. dr.) la care merg de cand eram mica mi-a explicat ca acest procedeu este benefic doar pentru buzunarul stomatologului si mai putin pentru smaltul dintilor tai, care este supus unui proces de degradare continua. albirea dintilor implica eliminarea unei "pelicule" de protectie de pe suprafata dintelui care impiedica de fapt, in mod natural, pigmentarea exagerata. daca recurgi la acest procedeu, risti ca, gustand putina dulceata, sa te trezesti cu ditamai petele pe dinti. eu cred ca nu merita sacrificiul decat daca lucrezi in televiziune. depinde si de priceperea doctorului care iti face albirea, pentru ca poti ramane din cauza lui cu "fisuri" sau "gropite" in smalt si sa te trezesti cu alte boli, carii, minuni.

| ancapetruta2906 a răspuns:

1600 ron :*