| marett16 a întrebat:

Cat costa un aparat dentar fix metalic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aproximativ 1000€.

| unnumesecret a răspuns:

Al meu a costat 14 milioana.

| simpatika123 a răspuns:

Costul unui tratament cu aparat ortodontic fix metalic variaza intre 800€ si 1200€ pentru ambele arcade.

Suma include: aparatul dentar (arcada superioara si inferioara), colarea aparatului(montajul), arcurile initiale, trusa de igienizare.