| anamaria82726 a întrebat:

Cat costa un aparat dentar normal(adica nu mobil) aproximativ? Adică stiu costa si întreținerea pe luna cam 100 din dar initial cam cat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

In jur de 400€ pentru fiecare parte (sus sau jos). Și întreținerea probabil in jur de 50 de lei (poate peste). Daca te duci la un ortodont, îți va spune prețul și cel mai probabil te va lasa sa îl plătești in rate. Mai trebuie să-ți faci radiografie înainte și să-ți rezolvi cariile. Preturile diferă de la un ortodont la altul.