| Ana0127 a întrebat:

Cat de bune sunt pastilele pentru memorie? (Memoplus)
Sunt clasa a-7-a si o sa dau tezele. Dar retin foarte putin.
Cat de mult as putea retine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Bilomag Forte e mult mai bun.Plus ca, contine si lecitina si Gingko si magneziu si vitamina b6, e mult mai complex.
Insa si MemoPlus e bunicel.
Faza e ca ele isi fac efectul in timp, trebuie sa le iei cu vreo 1-2 luni inainte ca sa isi faca efectul peste ceva timp, la examene.Nu iei o pastila,cinci,zece si incepi sa memorezi.
Pastilele astea in general sunt bune pentru ca te ajuta sa te concentrezi mai mult la lectii,iti tin mintea in priza,atenta si concentrata si poti invata mai eficient si mai usor dar bineinteles efortul invatarii tu trebuie sa il faci nu pastila.
Ele sunt adjuvante.
Deci cum am mai zis, efectul mare este pe concentrare, atentie, energie mai ales, dar si pe memorare asta insa in timp.Se spune ca daca esti concentrat si ai liniste,atentie, energie etc poti memora mai usor.Dar daca ai lipsuri de memorie atunci problema poate fi cateodata si neurologica sau psihica.happy
Oricum ele te ajuta, sunt demonstrate clinic doar insa nu asa cum ne asteptam noi cateodata, nu in efect de magie

Dar iti recomand Bilomag Forte, e mult mai bun.

Succes!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu iei asa ceva pentru o amarata de teza, da-o naiba. Nu retii pentru ca nu inveti, nu ai exercitiu pe asa ceva. Daca nici pentru o teza nu poti sa inveti, ce o sa faci cand o sa ai bacalaureat cu 19-20 comentarii + alta teorie sau la facultate in sesiune? Pune mana si invata sa-ti dezvolti creierul ca asa ti-l dezvolti nu prin pastile.
Alea le iei la examene importante nu prostioare din astea de teze fara rost.

| kiri11 a răspuns:

Pentru memorie pot recomanda produsul revitalum mind. Este bun, desi este recomandat persoanelor vârstnice, pentru mine a avut efecte happy

| nestiy a răspuns:

Bagi legale?