| CorleoneGyovanny a întrebat:

Cat Durează o durere in gat?
Am o durere in gat cand înghit si am putin vocea răgușită de vreo 3 zile
Ma gândesc sa nu fie cancer!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Daca o sa cauti pe Google ca te caci diarie o sa-ti spuna ca ai cancer de colon si o sa mori in 3 zile.
N-ai nimic, ia un Strepsils, culca-te, peste o saptamana iti trece.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerea in gat si raguseala apar la orice gripa si infectie in gat!
Cancerul NU doare decat in ultimul stadiu de dinainte amortii, ceea ce nu este cazul la tine, avand doar o amarata de infectie.

| sierra1 a răspuns:

"Cat Durează o durere in gat?"

intre cinci minute și o viață, depinde de... un milion de chestii

| dullcat a răspuns:

Buna. La o raceala, durerea in gat poate persista cateva zile sau chiar o saptamana. Daca situatia nu se imbunatateste, mergi la medic.

Ai cautat pe google si ti-a dat cancer? Google intotdeauna va oferi scenariul cel mai sumbru in ce priveste sanatatea: cancer si alte boli incurabile. De aceea e important sa mergem la medic mai intai.

| lpavel a răspuns:

Pai daca nu te tratezi, durerea poate sa persiste si 2 saptamani...
Mergi la o farmacie si cere ceva pentru dureri de gat, iti va trece dupa 24 de ore!
Sau bea ceai fierbinte de musetel indulcit cu miere!
Cancer nu e stai calm laughing

| AdioTPU a răspuns:

Poate e doar o raceala, o fi astenie de primavara. Mai ai si alte simptome gen durere de cap sau tuse?

| dolceromania a răspuns:

Poate dura cam 7 zile, stai liniștit nu te agita că ai cancer, du-te totuși la control, încearcă să nu bei nici prea rece dar nici prea fierbinte.

| lpavel a răspuns (pentru dolceromania):

Sa nu bea fierbinte? Pai tocmai asta trebuie sa faca! tu ai idee ce vorbesti? laughing cati ani ai? probabil 7 laughing

| dolceromania a răspuns (pentru lpavel):

Atunci când ai dureri de gat nu este recomandat sa bei fierbinte ați poate agrava situația! Interesează te.