| anonim_4396 a întrebat:

Cat la suta sunt acele poze pe pachetele de țigări dacă sunt reale, cât trebuie sa fumezi ca să ajungi asa fără exagerare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fumator de 16 ani
30 tigara la zii
Accident de ridicarea la munca
Trec doi ani Si opresc fumatul.
Dupa 1 saptamana durere de stat la pat!
MIR scan, l4 Si l5 hernia de 1-2!
Nicotina bloca citirea senzorilor/nervilor in zona accidentata!
Morala:
Nu sti ce ai Pana Nu e prea tarziu!

| Maria209 a răspuns:

Cam 2 pachete pe zi şi probabilitatea creste la 98 procente in 4 ani

| AndrewR a răspuns:

Sunt cat se poate de adevarate si crede-ma, este tragic. Ar trebui sa fumezi cam 1 pachet pe zi totusi. poate 1 jumate, 2 ca sa ajungi asa, dar asta nu este o regula. poate sa apara la cel care fumeaza 5 tigari pe zi si la cel care fumeaza un pachet sa nu prezinte vreun efect advers..depinde de organism. Incearca sa le lasi

| DanutzzuXD a răspuns:

Acelea [din parerea mea{nu sunt specializat in asta si nu am fumat vreoadata din motive logice}sunt boli pe care le poti avea depinde de norocul/nenorocul tau motiv din care fumatul este asa periculos este ca nu stii cand te ataca, desigur sunt si boli care se obtin pe parcurs de ex[fumezi de 15 ani cu 10 tigari/zi]