| Alexandru_George_2002 a întrebat:

pe pachetele de tigari nu mai apar acele informatii cu cat gudron, nicotina sau monoxid de carbon are pachetu de tigari, puteti sa-mi spuneti de ce nu mai apare?

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu prea mai au loc pentru acele informatii care oricum erau inutile. Crezi ca poti calcula cat monoxid de carbon va emana o tigara?

| SLexuS a răspuns:

Pentru ca acum nu mai adauga gudron, nicotina sau monoxid acum adauga altceva adica in unele tigari adauga praf de pusca cu inca ceva otravitor iti dau si marca(Kent albastru (si lung si scurt)

Funda

| Alexandru_George_2002 explică (pentru SLexuS):

Tutunul in sine (planta) are nicotina, cand te referi la nicotina te referi si la tigare...

| SLexuS a răspuns:

Da ai dreptate dar mai adauga substante care sunt pericolaase si care ajunge la moarte ai grija ce fumezi