| numesiprenume0 a întrebat:

Cat timp credeti ca va dura toata aceasta situatie din România? Credeti ca starea de urgenta va dura mai mult de 30 de zile, cat este in prezent? #coronavirus

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Specialistii cred ca varful epidemiei in Romania va fi la sfarsitul lui aprilie, deci consider ca va dura mai mult de 30 de zile starea de urgenta.

| Simpatic a răspuns:

Personal cred ca va dura mult mai mult de 30 de zile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil se va prelungi

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu siguranta vor mai trece cateva luni.
Uita-te la China, au deja peste 2 luni jumate si pana nu au dat lege sa se stea in casa, fiind interzis iesitul afara si imprastiatul virusului, nu s-a rezolvat nimic.
Cum in Romania abia a intrat si lumea nu il ia in serios, pana nu vor fii mii de morti, probabil ca va trece 3 luni sau chiar mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana în iunie, iulie la temperaturi de peste 36° nu o sa reziste

| MCSOMI a răspuns (pentru anonim_4396):

Rezista de cele mai mici temperaturicu minus, pana la cele mai mari 100 de grade.

| MCSOMI a răspuns:

In cazul in care nu respectam intocmai masurile luate si iesim, ne intalnim, va dura aproximativ 1 an, atunci cand nu va mai ramane decat amintirea ca Romania a fost candva populata si de oameni.

| FreddieM a răspuns:

Care-i graba, amice? Important e sa stai ascuns pana va trece, ca oricum nimeni nu ar putea sa raspunda la intrebarea asta.
Pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MCSOMI):

Da rezista dar 2 zile.
Coronavirusul poate supraviețui până la două zile la temperaturi de 37 de grade Celsius, pe sticla, materiale textile, metal, plastic sau hârtie.

| Digikey a răspuns (pentru Simpatic):

O sa mai dureze putin pana scad cat trebuie anumite titluri cotate in bursa.
Se inchide tot si bursa nu.Cam da de gandit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FreddieM):

Dar gandeste-te la economia Globala, ce "criza economica o sa vina"
Iar virusul nu o sa dispara numai asa., probabil va reveni an de an. Insa., Un vaccin ar rezolva toata isteria asta.

| BilaRomânească a răspuns:

Eu pariezi pe iunie-iulie.