| W1z4rd a întrebat:

Cat timp dureaza recuperarea dupa o fractura a incheieturii mainii drepte? Stiu ca recuperarea completa dureaza destul de mult, dar cam cat timp trebuie sa o tin in ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De regulă 3 săptămâni.
Recuparea va dura minim 6 săptămâni prin exerciții ușoare.
Sănătate!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

O fractura simpla dureaza cam 3 -4 saptamani sa se vindece pana la un nivel acceptabil. Apoi trebuie sa o protejezi inca o luna de zile, si sa o menajezi inca 4 luni dupa aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cam 3 săptămâni, nu mai mult.
Faci exerciţii uşoare, nu forţezi mâna timp de 6 săptămâni.
Te pup!