| anonim_4396 a întrebat:

Cat tine o tendinita la umar, ma refer la luni sau ani, cand isi poate reia sportivul activitatea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Asta depinde de cat de avansata este boala. Ani nu o sa dureze, insa poate dura de la 3-4 saptamani la peste 3 luni.

| asd22 a răspuns (pentru PopAdrian):

Am deja 6 luni si ma intreb spre 7, am facut multe tratament dar nimic, ce parere ai? Mersi anticipat

| PopAdrian a răspuns (pentru asd22):

Nu sunt medic deci nu stiu care ar fi problema. Adreseaza-te totusi medicului de familie, eventual spune-i sa-ti faca o trimitere pentru a verifica si a stii in siguranta daca boala s-a vindecat cat de cat si in ce stagiu se afla.