| AvalohAlyn a întrebat:

Câtă ciocolată amăruie/neagra poți/ai voie să mănânci în fiecare zi? Cat e recomandat? Și de care marca e mai buna și mai accesibila? Voi de care consumați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Http://www.gandul.info/......ii-8006798
Cu cât are mai mare concentrația de cacao, cu atât mai bine dar nu toți suportă gustul ei când are 90% cacao. Luam din asta într-o vreme
http://www.lidl.ro/ro/p/fin-carre/ciocolata-amaruie/p8490
Acum prefer boabele de cacao sfărâmate
http://d1lqpgkqcok0l.cloudfront.net/......344734.jpg

| Sindbad a răspuns:

Tot ce are peste 70% (mai bine 80%) cacao si fara lapte. eu am mancat si ciocolata 99%. Era gustoasa foc! cam asa cred este gustul la crema de ghete big grin
2-3-4-5- patratele, nu este o regula. Insa redu corespunzator zaharul din ziua respectiva