| Reek54 a întrebat:

Cate batai pe minut ar trebui sa aiba inima unui adolescent de 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Ritmul cardiac variaza la majoritatea intre 60 pina la 90 de batai pe minut, insa media este inre 70 si 80 de batai pe minut, la copii ritmul cardiac este mai ridicat.

| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Pai cam 80-90.

| vampiressa a răspuns:

Intre 70 si 80.90 sunt deja prea multe batai la varsta asta. fundabatting eyelashes?