| D3lia a întrebat:

Cate calorii are o ceasca de cafea fara zahar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

O cescuta de cafea fara zahar si fara lapte are doar 2 calori. Caloriile stau in lapte si crema.
Link catre baza de date nationala a Dep. de Agricultura a Statelor Unite. Au aproape toate alimentele.
http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/index.html
Scrieti "coffee" in search si apoi bifati "Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water"

Numai bine, Shin.

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

In jur de 10 calorii

auran
| auran a răspuns:

17 calorii dupa studiile cercetatorilor http://www.evenimentul.ro/......dejun.html

| casperboyy a răspuns:

Astia spun ca in medie 5 calorii
http://www.liveleantoday.com/article.cfm?id=393
si ca practic le consumi numai cat bati drumul pana la starbucks. Daca vrei ceva asemanator dar cu un gust mai bun ti-as recomanda ceaiul negru. :)

| alma a răspuns:

Buna cercetarile arata ca o ceasca de cafea cu zahar are 48 calorii iar aceeasi ceasca fara zahar are 0 calorii. O zi buna

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cam 20 de calorii big grin

| videoblog a răspuns:

Eu am citi undeva ca poate ajunge pana la 400 de calorii, in functie de tipul de cafea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0 calorii.