| anonim_4396 a întrebat:

Cate calorii au 500g de cartofii prajiti (nu cei congelati, cei de la piata) in ulei de floarea soarelui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In functie de cat de bine ii scurgi de ulei, intre 1500 si 1700 de calorii.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

4 ori 5 =2000 de calorii, 4 calorii per gram de carbo, asa socotesti mereu produsele carbo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Peste 1500, adica cam cat ai nevoie pe o zi intreaga

| ibaal a răspuns:

Au destul de mult, mai ales daca ii faci in tigaie si se "imbacsesc" de ulei big grin laughing