| LouiseGrace a întrebat:

Am o intrebare. Cum se gatesc cartofii prajiti in ulei de palmier? Adica se foloseste uleiul de palmier exact ca cel de floarea soarelui sau trebuie adaugat in alt stadiu al prajirii? Acord funda. happy

Răspuns Câştigător
| matuz a răspuns:

La fel ca la cel de floarea soarelui numai ca in uleiul de palmier se poate paraji de mai mule ori fara ca uleiul sa se strice.

4 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Uleiul de palmier nu este indicat pentru dieta.Nu stiu cine recomanda asa ceva, cum poate aproba comercializarea lui.Are un coeficient foarte inalt de grasimi saturate, de preferat sa mananci plastic topit decat ulei de palmier.
Indiferent de uleiul pe care il folosesti, niciodata nu le amesteci.Au diferite grade de fuziune si arderea moleculelor se face separat.

Răspuns utilizator avertizat
| Candace a răspuns:

Exact ca in cel de floarea soarelui...doar ca da un gust mai bun.mai ales daca faci gogosi.de aia miroase asa de bine la gogoserie pentru ca folosesc ulei de palmier

| Chriistiinex a răspuns:

Buna! uleiul de palmier nu este exact casi cel de floarea soarelui.dar la utilizare se foloseste la fel ca uleiul de floarea soarelui numai ca dupa ce pui uleiul de palmier lasi unmpc sa se incalzasca si pui cartofi