| Gabryellaa a întrebat:

Cate calorii si grame au 10 nuci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

13 nuci-104 calorii.

| Johndoe2023 a răspuns:

O portie de miez de nuca este sanatoasa, gustoasa si nu are mai mult de 40 g sau 7 jumatati de miez de nuca.

luand regula de trei simpla aflam ca, daca 3, 5 nuci au aproximativ 40 g atunci 10 nuci ar avea aproximativ 114.28 g
apoi din nou cu regula de 3 simpla aflam ca daca 13 nuci au 104 calorii (din raspunsul lui Euripides), 10 nuci au 80 calorii

R : 10 nuci 114 g si 80 calorii

| cristiww a răspuns (pentru Johndoe2023):

100g nuci (miez) au aproximativ 654 calorii