| Ivanus_Adi_2003 a întrebat:

Cate calorii slabesti alergand 1 km?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Depinde de cate kg ai /inaltime, viteza de alergare, terenul cum e, e greu de spus, in orice caz mai bine sprinturii sau cardio cu exercitii intense =30 de minute https://www.youtube.com/watch?v=_9Wls5hni0E

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o calorie!
Ca sa pierzi calorii, trebuie sa alergi zilnic, intre 5 si 10km!
Alergand doar 1 km nu pierzi nimic!

| alinadianaaa a răspuns:

Arzi circa 100 calorii.