| danaG a întrebat:

Sunt la cura de slabire si am inteles ca 7000 si ceva de calorii=1kg.Acum,as vrea sa aflu cate calorii(aprox.)se ard, alergand 1km! multumesc anticipat! bineinteles ca ofer si

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eu_7579 a răspuns:

Poti incepe prin a afla sigura... poti arde mai putine sau mai multe ...http://calorii.oneden.com/calorii-consumate.html

2 răspunsuri:
| ytalyanu a răspuns:

Maxim 100 de calorii

| liviubat a răspuns:

Ia-ti un pedometru mai performant, nu jafuri din piata si o sa afli. nu am cum sa iti spun cate calorii arzi alergand 1 km pentru ca nu stiu ce greutate ai, ce varsta ai, cu ce intensitate alergi...sunt mai multe criterii de stabilire a prierderii de calorii. oricum poti pierde undeva la 500-700. mult succes la cura si sa te vad fotomodel!big grin