| mailife a întrebat:

Cate kalorii trebuie sa mananc la 1.83 si 15 ani ca sa ma ingras?
Sunt baiat.
Am 62 de kilograme si vreau sa ma ingras 10 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

ATENTIE! Tu nu trebuie sa te ingrasi ci sa pui masa musculara. Ceea ce iti propun sa mergi la sala. Deoarece un antrenor poate sa te corecteze daca gresesti in executia unui exercitiu. Daca vrei sa mergi la sala, atunci iti mai propun sa consulti un nutritionist.
Dar vad ca ai 15 ani, asa ca poti sa incerci sa te inscrii la un club de sport. Pentru inaltimea ta, de ce nu incerci baschet, handball sau volei.
Cum am spus la inceput, TU NU AI NEVOIE SA TE INGRASI.winking
SPORT = SANATATEwinking