| Emanuelmessi a întrebat:

Cate kalorii trebuie sa mananc ca sa cresc în masa musculara?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici macar dzeu nu stie acest raspuns. Se afla prin incercare si eroare. Folosesti un calc de calorii ca sa stii orientativ de unde sa incepi. Dupa observi si faci ajustari. Succes

| Cristian29 a răspuns:

Muschii in primul rand cresc cu stimulare dupa aia odina si hranire.
Organismul nu tine muschi decat doar cat are nevoie, asa gandeste in stil de supravietuire, deoarece muschii sunt cam pretentiosi.
Gaseste-ti mai intai zona de mentinere si dupa aia te gandesti la adaugare calorii, pentru ca risti sa depui multa grasime pe langa ei.
Muschii trebuiesc solicitati dar nu "omorati" (epuizare max in toate exercitiile)