| annempx a întrebat:

Cate kg ar trebui sa aibă o fata de 10-13 ani la 1.57 m?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crisstinayy12 a răspuns:

53 de kilograme ar trebui să aibă o fata de 13 ani cu înălțimea 157.

O fata de 10 ani cu înălțimea 157 ar trebui să aibă 41-45

Iar una de 11-12 cam 42-46

| R27 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Eu am 157-160 si 40 kg.
Si nu sunt slaba

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru R27):

Poate la 10 ani, si ba esti slaba, sau nu te-ai masurat bine. Cati ani ai?

| R27 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cat sa se simta bine si sa poata face gimnastica si sport usor.
Greutatea potrivita este intre 50-55Kg.

| LoveSleep a răspuns:

Câte vrea ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50-55 de kilograme. Dar asta depinde de constitutia fizica a fetei.

| AndreiWeisz a răspuns:

Esti prea slaba, lasa intrebarilea astea si apuca-te sa mananci

| IdNo a răspuns:

Nu e vorba cate trebuie sa aiba ci cu cate se simte ea bine. Eu am vazut fete care se simteau bine mai slabe sau viceversa. Totul depinde in a te simti bine in propria piele. Nu te mai raporta atata la altii ca tu esti tu si traiesti pentru tine.