| anonim_4396 a întrebat:

Cate kg trebuie sa ai la 1.60?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, in raport cu inaltimea, e clar ca in jur de 50 de kg, dar nu e grav daca ai mai mult sau mai putin cu 2-3 kg, oricum 50 de kg e greutatea potrivita pentru aceasta inaltime, in afara de 1 metru, se calculeaza dupa virgula ce ramane, adica 60, si la fete se scade 10 kg, deci daca ai 1, 60, 1 nu se ia in calcul, se ia 60, minus 10 adica 50, asta e raportul dintre inaltime si greutate...

16 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

50-55 cel mult!

| fluturas a răspuns:

Pai cam asa in jur de 50winking
Eu am 1. 58 si am 51-52 de kgwinkingkiss

| antonius74 a răspuns:

Ideal: 60-66
Daca nu depasesti, esti perfect(a).

| Andreeaa_Gabrielaa_1995 a răspuns (pentru antonius74):

Eu cred ca este putin cam mult, dar nu stiu parerea altora. Eu ca exemplu am 1, 60 si am 47 de kg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 47batting eyelashes, dar cred ca depasesc cu 1-2 cm, 1, 60!batting eyelashes Tu poti sa ai 46. 7big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

60 maxim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cam 55 cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu cred ca 67 de kg.sunt perfectehappy Asa mi-a recomandat doctorulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intre 45 si 48

| AmaliaM a răspuns:

In jur de 50 kg. Eu am 1.60 si 44 kg.

| Deni123 a răspuns:

Eu am 12 ani şi am 1.60 si 47 de kg :*

| GigiFranzela a răspuns:

La baieti vreo 60, la fete vreo 45.

| alexandrutza_5404 a răspuns:

Buna! Eu am 1.60 m inaltime si 49 de kg. Doctorul mi-a spus ca greutatea normala la un copil de 12 ani mai dezvoltat e in jur de 50-55 de kg...iar la unul mai putin dezvoltat 45-50 kg.

| Ana_Feli_Felicia_1967 a răspuns:

Cate kg trebuie sa am dacă înălțimea este 1.60?

| matina a răspuns:

Hei,

Depinde si de varsta pe care o ai. Nu dai prea multe detalii despre tine si nu iti putem oferi un raspuns clar. Este important daca esti fata sau baiat, daca esti adult sau adolescent. Indicele de masa corporala este unul important in calcularea greutatii. Ai aici mai multe detalii http://www.crestemsanatos.ro/greutate-normala/c-26 insa poti gasi si pe net destule informatii. In plus, poti face si o vizita la medic pentru a-ti oferi mai multe detalii si sa-ti rapunda la orice alte nelamuriri.