| iulia7373 a întrebat:

Cate kg trebuie sa am daca am 13 ani si 1.65m inaltime? As vrea mai degraba un site!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Maxim 55 kg ar trebui sa ai

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greutatea IDEALĂ ar trebui să fie 58 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| seriosule a răspuns:

Siteul care l-a trimis roxana ese pentru adulti, dar in cazul tau ar trebui sa ai in jur de 38-45 kg... tu cate kg ai?

| sicutaa a răspuns:

Cam 35-40 kg

| Roxana121 a răspuns (pentru sicutaa):

Ceai omule de unde ai luat-o poate 20 kg nu? 50 de kg ar trebuie sa aiba fata respectiva la virtsa ei.