| ada_4825 a întrebat:

Cate kilograme ar trebui sa am la 1, 70 m inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ideal ar fi 55-58kg.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

@Caty29, cum naiba să aibă 38-40?!
Eu care am 1.60 m, am 50, dar ea la 1.70?
Ar trebui să aibă cam 55-60kg.

| glamour_5213 a răspuns:

Din cate se zice 60...

| comansorin a răspuns:

Raporturile optime greutate-inaltime

BARBATI

FEMEI

Inaltime(cm)
Greutate(kg)
Inaltime(cm)
Greutate(kg)

64,5
72,5
49,5
50,5
55,5
58,5

| virusake a răspuns:

Nu exista o "greutate ideala". O greutate ok pentru 1.70 este cuprinsa intre 55 si 65kg.

| elleme a răspuns:

Cred ca 60-70 kg. thinking

| mTk273 a răspuns:

60-65kg.depinde de ce varsta ai happy O zi buna!

| TraficantaDePufuleti29 a răspuns:

Ar trebui sa ai 38-40 kg

| fearr a răspuns:

In jur de 65 de kilograme +/- 3-4 kg

| ada_4825 explică:

Pai eu am 65 kilograme la 1, 70 m inaltime si as vrea sa stiu daca ar trebui sa am mai putine kilograme pentru ca vrea sa mai slabesc cam 7-8 kilograme?