| ciotlan a întrebat:

Cate ore de somn ii sunt necesare unui copil de 8 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Intre 10-12 ore pe noapte, iar la amiaza intre 1-3h, depinde de copil.Sunt unii energici care nu dorm nici macar 1 h.

| Zoombe3 a răspuns:

8 ore / noapte si 1-2 ore la pranz. Dar daca refuza categoric somnul de la pranz nu trebuie obligat.

| nycole a răspuns:

8-10 ore
Daca doarme mai putin de 8 ore va avea probleme cu concentrarea la scoala.

| DeeDee_1261 a răspuns:

8-9 ore noaptea si la pranz 1 jum-2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8-9 de ore pe noapte dar cele de amiaza nu sunt obligatorii.

| Amy_2364 a răspuns:

Cam 10 ore si dormit si la pranz o ora