| AvalohAlyn a întrebat:

Cate ore trebuie sa dormim pe noapte ca sa fie sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JeJeleu a răspuns:

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

8 ore; dar începând cel târziu de la orele 21:00, deoarece orele de dinaintea miezului nopții contează mai mult decât cele de după miezul nopții.

| nlko a răspuns:

7-8.

| DenisaKarolina a răspuns:

Cel putin 8 ore de somn

| Iadhira a răspuns:

Depinde de fiecare persoană în parte. De ce activităţi faci, dacă bei cafea, câte cicluri de somn împlineşti pe noapte, poziţia în care dormi, să nu uităm şi de pat. Media este de 8 ore, dar Einsten dormea 5 ore pe noapte, iar vedetele din ziua de azi, ca să-şi menţină frumuseţea, dorm şi 9-10 ore. Analizează-ţi programul, încearcă să dormi n ore şi vezi când te simţi cel mai odihnit. happy

| Vlad_Dan_1974 a răspuns:

Cine sa fie sanatos?