| Pamanteanul a întrebat:

Câte partide de sex este sănătos sa faci pe săptămână, sincer, medical, sa nu îți distrugi sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unu a dat sub coada 24h apoi a murit din cauza atacului la inima, aia a supravietuit culmea fara arsuri vaginale

| Invictusman a răspuns (pentru mgtow):

Măcar o murit în al 9-lea cer.

| darrio2007 a răspuns:

Cate poti. Numai sa ai cu ce. Eventual manusi.

| Simpatic a răspuns:

Intrebare de Noob

| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am auzit ca un cuplu sa-si distruga sanatatea, de la frecventa partidelor sexuale. Poti face sex zilnic, ca nu afecteaza sanatatea, dimpotriva, te elibereaza de stres si-ti induce o stare de relaxarea, voie buna si fericire.

Dar am auzit enorm de multe cazuri ca si-au distrus sanatatea de la partidele ocazionale si neprotejate de sex, unde se transmit boli sexuale, unele grave sau chiar mortale. Aici ma refer la cei care fac sex oriunde si oricand cu oricine se ofera, fara sa le pese ca nu folosesc protectie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există recomandărimedicale în acest sens.

| doctorandus a răspuns:

Cate vrei/poti fara sa obtii efecte negative (cum ar fi julirea pielii de pe penis).

| Mosotti a răspuns:

Sexul nu a omorat pe nimeni, faci de cate ori iti vine, corpul iti va spune daca e prea mult, ca te vei simti mai epuizat, in rest nu iti distrugi sanatatea ca nu ai cum.

Deci nu exista un nr standard de partide pe saptamana.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cite poti!
@Converse: Pompeaza cu stil. Cu putina practica, un 30-40 de minute e destul de lejer.

| Frank51 a răspuns:

Nici abstinența și nici practicarea sexului nu are efecte negative asupra sănătății.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Frank51):

Ba abstinenta are efecte negative. Sexologii spun ca sex sau autusatisfacere (nu m-a lasat site-ul sa-i zic pe nume) de 2 ori pe saptamana determina reducerea mersului la medic de doua ori. Din popor este vorba: i s-a urcat sperma la creier.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am uitat sa spun ca recomandarea este pentru adolescenti. laughing

| Frank51 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu există nicio statistică, niciun studiu efectuat prin care s-a dovedit afirmația ta, deci plimbă ursul prietene happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Frank51):

Cred ca ar tebui sa o plimbi pe maica-ta pe post de urs, care te-a educat.
Nu exista statistici, dar exista studii de sexologie, mai ales in scoala americana. Dar cap avem, cultura ce ne mai trebuie.

| Frank51 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Cred că nu ști ce înseamnă educație prietene, tocmai ai demonstrat că îți lipsește.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Frank51):

Unui needucat trebuie sa-i raspunzi cu aceiasi moneda, altfel nu intelege ce vrei sa-i spui.
Tu ai folsit prima data termeni suburbani, raspunzand astfel unei persoane pe care nu o cunosti. Si cu asta gata, nu-mi mai raspunde, altfel te ignor.

| Frank51 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Te rog mult să mă ignori. Nu vreau să mai discut cu cineva care folosește termeni precum "i s-a urcat sperma la creier" laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Frank51):

Dupa ce esti prost, mai dai si bata-n balta. Expresia este luata din "folclorul" popular.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Frank51):

Ti-am zis sa nu imi mai scrii, dar nu ai inteles, asa ca te ignor.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Itic si Strul se casatoresc la 25 de ani. Dupa o luna se intalnesc si discuta cat de des o fac.
- Itic - de doua ori pe noapte
- Strul - o data pe saptamana.
Dupa un an
- Itic - in fiecare noapte
- Strul - o data pe saptamana
Dupa 30 de ani
- Itic - de doua ori pe saptamana
- Strul - o data pe saptamana
La 40 de ani
- Itic data pe saptamana
- Strul o data pe saptamana
La 50 de ani
- Itic - o data pe luna
- Strul - o data pe saptamana
La 60 de ani
- Itic - niciodata
- Strul - o data pe saptamana.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Acum sa raspund serios.
Sexul se face din placere. Deci trebuie facut de atatea ori de cate ori te simti bine.
Cele mai placute sunt 2-3 pe noapte cand esti tanar si dupa o perioada de abstinenta. Dar nu in fiecare noapte. Cand esti cu sursa langa tine, unul singur facut bine este de ajuns. In anumite cazuri pot fi si doua.

| Lukasssz a răspuns:

Minim de 3 ori pe zi, deci de 21 de ori pe saptamana.

| Zuzu1991 a răspuns:

"normal" e de la de doua ori pe zi pana la de doua ori pe saptamana (chestie auzita din mai multe surse)

real, nu am nici cea mai vaga idee, fiecare spune altceva, mai ales relativ la diferenta dintre un barbat si o femeie in categoria asta, care e CRUNTA!
adica, un barbat poate sa se satisfaca, CONSECUTIV, de maximul 17 ori (world top on record) o femeie de... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, numai 117 (una suta si saptishpe'... tot, top on record)

| Invictusman a răspuns:

Pana la epuizare psihica și fizica.
Eu după doua numere cu una nu mai puteam sa vin acasă pe picioarele mele rolling on the floor dar am rezistat 15 minute primul f. u. c. k și al doilea 25 de minute, un record având în vedere ca de obicei e. j. a. c. u. l. e. z în 5 minute.
Bine, eu am și un stil iepuresc când pompez, poate fi și asta cauza.
Cu cât pompezi mai mult cu atât acumulezi mai multa rezistenta fizica și ejacuezi mai greu, are și efecte antidepresive sexul.
De ce, ai iubitela? big grin

| doctorandus a răspuns (pentru Invictusman):

Serios? In general nu sunt barbat puternic (fortos), dar la sex ma descurc destul de bine: a face sex nu e un mare efort fizic.

| Invictusman a răspuns (pentru doctorandus):

Când ești sedentar ca mine crede-mă ca ewinking sa stai pe loc, pe tel zeci de ore.
Am și probleme cu coloana.

| SingleForOne a răspuns:

Fiecare caz este aparte, deși multe sunt asemănătoare. Dacă vrei să știi, medicul ți-ar recomanda ceva specific ție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai oricate. Nu cred ca dureaza mai mult de 1.5 2 ore, aia e durata normala de exercitiu fizic pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista efecte fizice adverse deci fa de cate ori vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| Amethyst01 a răspuns:

Nu exista un nr clar, dar dacă fizic observi ceva înneregula, mai bine faci o pauzălaughing