| Serendipity17 a întrebat:

Cateodata cand stau afara 3-4 ore sau mai mult si fac efort ( alerg...) cand ajung acasa ma doare capul si sunt ametita. nu chiar de fiecare data, de exemplu ieri mi s-a intamplat asta. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa fii anemica, creierul nu este bine oxigenat si de aici apare ameteala si durerea de cap. De ce nu mergi la medicul de familie sa iti indice niste analize?

| Daiana90 a răspuns:

Pai probabil pentru ca nu esti obisnuita cu atata efort deodata.si eu patesc la fel.doar ca eu uneori si respiram greu si mama a hotarat sa ma duca la medic sa vada daca nu cumva am cu inima. o alta problema ar fi si lipsa de calciu.calciu ajuta muschii sa lucreze, iar inima este tot un muschi.doctorita mi-a explicat ca 90% se datoreaza din cauza asta si sa imi fac analizele sa vad daca nu am cumva lipsa de calciu.inca nu au venit rezultatele dar oricum ma voi duce si sa vad daca am ceva cu inima.deci eu asta iti spun:ori e din neobisnuinta, ca nu esti obisnuita sa faci efort asa de mult, ori ai probleme cu inima(dar nu prea cred, sansele sunt foarte mici, tu fiind inca tanara), ori cu calciul, sau mai poate fi si inainte de menstruatie cand obosesti foarte usor.atunci obosesti repede si esti mai molesita...pentru orice eventualitate fa-ti analizele...ai simptomele mele si eu am 90% lipsa de calciu, am avut si inainte. succes:*:*:*

| Serendipity17 explică:

Stii, eu chiar am o lipsa de calciu.Ms daiana! happy

| mada12 a răspuns:

Pot exista mai multe motive.
1) Nu respiri cum trebuie.
2) Nu ai mancat nimic.
3)Nu ai suficiente vitamine & proteine in corp.

Incearca sa iei vitamine 1-2 saptamanii si sa vezi ce se intampla!