| superpissy40 a întrebat:

De ce de fiecare data cand merg afara ma doare capul rau de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiTca a răspuns:

O posibil sa ai o mica problema de vedere, focalizare. Un control la oftalmolog nu ar strica!

4 răspunsuri:
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Este posibil sa ai sinuzita, te doare undeva intre ochii deasupra nasului.
Daca ai asa ceva du-te la medicul de familie, o sa te palpeze sau vada daca ai ganglionii umflati.

(ti-as zice eu cum sa te palpezi dar nu stiu ce ganglioni se umfla la sinuzita)

| mixxjim a răspuns:

Poti avea fotofobie, adica sa te deranjeze lumina la ochi http://www.sfatulmedicului.ro/......mina_6795. porti ochelari de soare? te doare in functie de cat e de soare afara? te doare si seara? poate fi si o problema de vedere (miopie), afara iti fortezi mai mult ochii pentru ca sunt distante mai mari si te chinui sa vezi. mergi la un control oftalmologic cel mai bine, poate ai nevoie de ochelari. sanatate!

| Peter28 a răspuns:

Capul doare cu un scop. Sa stii ca il ai.

| TinaDoll2022 a răspuns:

Stai linistita e normal...din cauza presiunii atmosferice, mai pe romaneste aerul care apasa asupra noastra, adica...ca si apa, aerul are o greutate ce exercita o presiune egala cu greutatea coloanei de aer care se gaseste deasupra corpului, si el apasa asupra noastra si de aceea ne doare capul din cauza acelei presiuni, cu cat vom urca mai sus la munte cu atat vom avea mai putina aer deasupra noastra si prin urmare presiunea atmosferica va deveni mai mica. Sper ca ai inteles, funda?happy