| SacadatPeBeat a întrebat:

Cateva pareri despre dianabol?
Si ce ar trebui sa iau post ciclu?
18 ani, 1.82m, 61kg
Sa folosesc si un hepato protect pentru ficat, ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| vocea a răspuns:

Fiind un produs natural, Silimarina este foarte bine tolerată de organism și nu are efecte adverse sau toxice. Se folosește în special sub formă de pulbere (semințe proaspăt râșnite - întrucât se oxidează foarte repede după râșnire) 3-4 ori pe zi cate o linguriță rasă înainte de mese, cu cca. 30 minute (se ține sub limbă cca. 10 min, apoi se înghite cu un pahar de apă sau suc de legume/fructe). Mai poate fi administrată sub formă de ceai (din pulbere de semințe de armurariu).
Silimarina este utilizata pentru:
Regenerarea celulelor hepatice afectate de consumul de alcool sau de droguri
Cresterea ratei de supravietuire a pacientilor cu ciroza
Completarea tratamentului hepatitei virale
Protectia fata de toxinele industriale (tetraclorura de carbon – un gaz incolor care patrunde in aerul, apa si solul de langa unitati de productie si depozitare deseuri)
Protejarea ficatului impotriva produselor farmaceutice care solicita mult ficatul (acetaminofenul si tetraciclina)
Proprietati: - sustine buna functionare a ficatului si a veziculei biliare;
- ajuta la regenerarea celulei hepatice;
- favorizeaza formarea si eliminarea bilei;
- ajuta la mentinerea valorilor normale ale colesterolului;
- polenul contine lipide, proteine, aminoacizi, acizi grasi si saruri minerale ce pot imbunatati activitatea ficatului;
- antioxidant
Ingrediente:
Pulbere din fructe de armurariu, pulbere din frunze de anghinare, polen.