| salut_6214 a întrebat:

Cati ani are Mihai Sadoveanu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Mihail Savodeanu a decedat acum mulți ani în urmă la vârsta de 81 de ani. Acesta a fost un mare scriitor romând cu care ne mîndrim și atăzi. A scris foarte, foarte multe cărți interesante pentru toate vârstele.
Acest Mihail Sadoveanu s-a născut la data de 5 noiembrie 1880 și a decedat pe 19 octombrie 1961.
Dacă ar fi trăit până în ziua de astăzi ar fi avut 131 de ani.

Sper că te-am ajutat!
Numai bine!

| Corina a răspuns:

Mihail Sadoveanu (n.5 noiembrie 1880 - d.19 octombrie 1961) a murit la varsta de 81 de ani. Daca ar fi trait pana astazi, ar fi avut varsta de 131 de ani.

| spiceontheparty a răspuns:

Fundita?

| marius228 a răspuns:

Te referi la Mihail Sadoveanul, marele prozator? Acesta a decedat in anul 1961 la varsta de 81 de ani, neimpliniti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihail Sadoveanu
Nu mai traieste!
A murit in 1961 happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avea!

| ๓ยเ a răspuns:

Acum are 131