| ღmarynaღ a întrebat:

Cati ani sunt in total pana ajungi doctor de familie si poti da prospecte, dar daca esti stomatolog cati ani sunt pana termini si iti deschizi un cabinet si poti consulta pacienti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Medic de familie: 6 ani facultate + 3 ani rezidentiat
Stomatologie: dupa facultate au drept de libera practica; asa ca pot lucra direct intr-un cabinet sau pot urma un rezidentiat.

| MG4Life a răspuns:

Vreo 7 ani!